FA Krosno S.A. rozpoczęła produkcję 13-tego maja 2006 roku odkupując od firmy Delphi linie produkcyjne do produkcji sprężyn gazowych, drążków kierowniczych i przegubów kulowych wraz ze wszystkimi prawami do własności intelektualnej oraz prawami do korzystania ze znaków towarowych. Pod koniec roku 2006 działalność firmy wzbogaciła się o regenerację sprzęgieł oraz o produkcję komponentów do amortyzatorów produkowanych przez zakład Delphi w Krośnie.

Wraz z liniami produkcyjnymi do FA Krosno trafili pracownicy, procesy i wiedza zdobyta przez 30 lat produkcji sprężyn gazowych i elementów zawieszenia.

Postawiono na własną markę. Otwierając firmę na nowe rynki oraz nowych klientów, w ciągu kilku lat FA Krosno zyskało pozycję znaczącego gracza na rynku części motoryzacyjnych.

Do wzrostu produkcji i sprzedaży przyczyniła się restrukturyzacja firmy oraz inwestycje ze środków własnych i funduszy unijnych. 

Największym sukcesem inwestycyjnym było uruchomienie nowoczesnej i przyjaznej środowisku malarni wykorzystującej technologię Tectalis, dzięki której FA Krosno uniezależniło się od dostawców zewnętrznych, wprowadzając jednocześnie do swojej oferty usługi malowania.

Istniejące laboratorium spółka wyposażyła w nowoczesny sprzęt pomiarowy oraz komorę klimatyczną i solną, umożliwiające dokładne analizy i pomiary dla własnych potrzeb oraz dla firm zewnętrznych.

Profesjonalizm firmy został potwierdzony certyfikatami ISO TS16949, ISO9001, ISO14001, dzięki którym FA Krosno mogło zdobyć istotne dla rozwoju firmy kontrakty oraz zwiększyć swój udział w rynku.

Dzisiaj spółka dostarcza swoje produkty do takich przedsiębiorstw jak: Fiat (Polska, Turcja, Serbia), Scania, Man, AGCO i jest znaczącym graczem na europejskim rynku części zamiennych.