FA Krosno na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Dodany: 11 września 2019

4 września prezes FA Krosno, Leszek Waliszewski. reprezentował naszą firmę na  Forum Ekonomicznym w Krynicy. Leszek uczestniczył  w panelu dyskusyjnym „Przemysł 4.0 w branży motoryzacyjnej. Optymalizacja produkcji”. Tego dnia wiodącym tematem w Podkarpackiej Strefie Spotkań była motoryzacja, a uczestnicy debaty zastanawiali się jak wygląda „Przemysł 4.0” z punktu widzenia polskich firm z branży motoryzacyjnej. Moderatorem dyskusji był  Tomasz Haiduk (prezes Instytutu Industry 4.0), a obok prezesa FA Krosno w panelu motoryzacyjnym wzięli udział Krzysztof Nowicki (prezes LOTOS Oil), prof. Mariusz Bednarek (dziekan Wydziału Zarządzania, Społeczna Akademia Nauk) oraz Marek Sanocki (wiceprezes Splast).

Tomasz Leyko , Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie  tak podsumował spotkanie na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego:

"Motoryzacja jest naszą inteligentną specjalizacją. To oznacza, że preferujemy firmy, które wprowadzają innowacje w tej dziedzinie, tworzą centra badawcze. Motoryzacja na Podkarpaciu już od dłuższego czasu jest na poziomie 4.0 – mówił podczas dyskusji Władysław Ortyl. Paneliści podawali konkretne przykłady nowoczesnych technologii. Szczególnie interesująca była prezentacja Leszka Waliszewskiego. Marszałek Władysław Ortyl podkreślał także skuteczne, wspólne,  klastrowe inicjatywy firm z branży motoryzacyjnej z Podkarpacia."

Forum Ekonomiczne w Krynicy odbywa się corocznie od 1992 r i  jest uznawane za największe i najbardziej prestiżowe spotkanie przedstawicieli świata polityki i biznesu w Europie Środkowo–Wschodniej.